Wybór subwoofera – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli decydujemy się na zakup takiego sprzętu, to z pewnością zakładamy, że będziemy mogli z niego korzystać przez dłuższy czas, a to oznacza, że powinniśmy być z niego naprawdę zadowoleni. Dlatego też, powinniśmy się dokładnie dowiedzieć, na co zwracać uwagę podczas zakupu subwoofera, tak aby mieć gwarancję, że nie będziemy żałowali pieniędzy, jakie na niego wydamy.

Rozmiar i moc

Przede wszystkim musimy tutaj zobaczyć, jakiej wielkości subwoofery są nam proponowane. Możemy być zaskoczeni ich różnorodnością, ale to dobrze, bo wówczas bez trudu będziemy w stanie dobrać taki, który idealnie będzie pasował do pomieszczenia, w którym planujemy nasz subwoofer postawić. Wielu twierdzi, że im większy będzie taki głośnik, tym większą głębię basu uda nam się z niego wydobyć, jednak jeśli chodzi o różnice w tym basie między mniejszymi i większymi propozycjami, to nadal trudno powiedzieć, na ile one faktycznie są zróżnicowane. Istotną kwestią, która będzie miała spore znaczenia jeśli chodzi o działanie subwoofera, jest z pewnością moc. Im będzie ona większa, tym będzie lepiej, zwłaszcza że dość często można się spotkać z opinią, że niższą mocą możemy szybciej uszkodzić nasz głośnik, niż większą.

Dlatego właśnie, przy zakupie odpowiedniego sprzętu, nie możemy zapomnieć, aby sprawdzić, jego moc.

Nie zapominajmy o impedancji

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że każdy elektroniczny sprzęt, ma pewną określoną impedancję, a więc rezystancję na przepływ prądu. Dlatego też, tak ważne jest to, abyśmy sprawdzili ile omów jest na naszym wzmacniaczu i dopilnowali, żeby było ich dokładnie tyle samo na naszym subwooferze. Wówczas będziemy mieli całkowitą gwarancję, że nasz sprzęt bez przeszkód będzie działał tak jak powinien, a my będziemy z niego naprawdę zadowoleni. To powoduje, że naprawdę niezwykle ważne jest sprawdzenie tej informacji i nie możemy jej pominąć podczas dokonywania zakupu, jeśli chcemy mieć pewność, że będziemy usatysfakcjonowani z naszej decyzji. Warto poświęcić trochę czasu na wybranie odpowiedniego sprzętu, tak abyśmy mieli pewność, że to co dla siebie znajdziemy, faktycznie będzie odpowiadało naszym potrzebom i będzie pasowało do pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. Wówczas też będziemy mieli większą gwarancję, że nasz dźwięk będzie się rozchodził w idealny sposób.