Odtwarzacze Blu-Ray czy DVD? Co warto wybrać?

Jak to zazwyczaj bywa w przypadku różnego rodzaju sprzętów, każdy z nich ma swoich zwolenników i przeciwników, a to oznacza, że tak naprawdę sami musimy zdecydować, co będzie dla nas najlepsze. Dlatego też najlepiej zrobimy, jeśli dokładnie przyjrzymy się wszystkim argumentom za i przeciw, a następnie przeanalizujemy, co u nas ma większą szansę na sprawdzenie się. To też oznacza, że na zakup odpowiedniego sprzętu powinniśmy zostawić sobie odpowiednią ilość czasu.

Jak jest z tym Blu-Ray?

Jest wielu przeciwników tego urządzenia, którzy uważają, że jest ono drogie, dodatkowo drogie są także filmy, które możemy na nim odtwarzać. Co więcej, często pojawiają się argumenty, że nie warto inwestować w Blu-Ray, ponieważ i tak nie będziemy w stanie odtworzyć na nim wcześniejszych filmów, które nie zostały nagrane w odpowiednim formacie.

Część ludzi zwraca również uwagę, że filmy oglądane na tym odtwarzaczu się zacinają, a ścieżka dźwiękowa z obrazem potrafi się rozjeżdżać. Jednak jego zwolennicy przekonują, że jakość obrazu jest wyższa, nawet jeśli nie jesteśmy specjalistami w tym zakresie, a ilość pikseli niewiele będzie nam mówiła. Poza tym urządzenia te powoli pojawiają się w przystępnej cenie, a co się z tym wiąże, tańsze także stają się płyty, które nagrane są w odpowiednim formacie. Technologia idzie do przodu, a to oznacza, że jakość odtwarzaczy Blu-Ray także będzie coraz lepsza.

Czy może jednak DVD?

Alternatywą dla odtwarzaczy Blu-Ray są oczywiście odtwarzacze DVD.

Ich przeciwnicy zwracają uwagę na to, że są one gorsze technologiczne, nie odtworzymy na nich płyt w formacie BR, których jest coraz więcej, a jakość obrazu, jaka jest nam tutaj proponowana, pozostawia tak naprawdę wiele do życzenia. Jednak, z drugiej strony, zwolennicy odtwarzaczy DVD przekonują nas, że ich zakup nadal jest najbardziej opłacalny. Są tanie, żeby nie powiedzieć bardzo tanie, a więc nawet jeśli wyrzucimy je za rok czy dwa, to nie będzie nam żal. Do tego będziemy mogli na nich odtwarzać nie tylko te filmy DVD, które proponowane są teraz, a które nadal są tańsze niż BR, ale także będziemy mogli spokojnie odtwarzać te, które zostały nagrane już kilka lat temu. A technologicznie odtwarzacze DVD nadal mają wiele do zaoferowania.

Jeśli znamy argumenty za i przeciw, to musimy się zastanowić, co będzie dla nas najlepsze.