Jak prawidłowo rozstawić kino domowe?

Jeżeli zdecydowaliśmy się już na kino domowe, to z pewnością zależy nam na tym, aby wybrać jak najlepsze, tak by mieć pewność, że docierający do nas dźwięk będzie faktycznie wysokiej jakości. Jednak nie możemy tutaj zapominać o tym, że najlepiej będzie, jeśli zainwestujemy w zakup większej ilości głośników, bo wówczas będziemy mieli pewność, że dźwięk dociera do nas właśnie w taki sposób, w jaki powinien.

Odpowiednie ustawienie

Nawet jeśli kupimy większą ilość głośników, to bez odpowiedniego ich ustawienia, może się okazać, że nie jesteśmy tak do końca zadowoleni z dźwięku, który się do nas dostaje. Dlatego też, warto poznać kilka zasad ich ustawiania, tak abyśmy mieli pewność, że wszystko jest dokładnie tak, jak być powinno. Przede wszystkim ani przednie, ani tylne głośniki nie powinny być ustawione dokładnie naprzeciwko siebie. Zawsze trzeba zachować odpowiedni kąt odchylenia. Dzieje się tak dlatego, że mamy dwoje uszu, a więc niektóre dźwięki będą puszczane w jednym głośniku szybciej, w drugim trochę później, co sprawi, że będziemy mieli wrażenie iż dźwięk, a więc i przedmiot który go wydaje, przesuwa się także z jednej strony na drugą.

Powinniśmy także pamiętać, aby głośniki surround znajdowały się za, albo obok miejsca w którym siedzimy, a dodatkowo powinny być także ustawione naprzeciw siebie w większym stopniu, niż to miało miejsce w przypadku pierwszych, wymienionych głośników.

Co z resztą nagłośnienia?

Najważniejszym głośnikiem kina domowego, jest niewątpliwie głośnik centralny, dlatego też jego zakup może nas najwięcej kosztować. Nie mniej warto w niego zainwestować, a dodatkowo jeszcze powinniśmy zadbać, aby był ustawiony na wprost nas i na wysokości naszych uszu, bo wówczas będziemy mieli szansę odbierać dźwięk w najlepszej jakości. Ostatnim głośnikiem, w jaki powinniśmy zainwestować, jest subwoofer, a więc głośnik basów. To dzięki niemu będziemy w stanie wychwycić nawet te najniższe tony, a co się z tym wiąże, dźwięk stanie się głębszy i znacznie zyska na charakterze. Odpowiednia ilość głośników w kinie domowym, a także ich właściwe rozmieszczenie, sprawią, że podczas oglądania filmów, będziemy się czuć jak w kinie. Warto więc zainwestować w dobry sprzęt, zwłaszcza jeśli lubimy spędzać wolny czas na oglądaniu filmów i chcemy się wówczas zatracać w akcji, mającej miejsce na ekranie.