Jak podłączyć kino domowe do telewizora?

http://www.tophifi.pl/

Odpowiednio dobrane kino domowe, nie tylko do naszych potrzeb, ale także do wielkości pomieszczenia, może sprawić, że poczujemy się jak w kinie. Co więcej, będziemy mieli poczucie, że bierzemy udział w tym, co dzieje się na ekranie, a wrażenia zaoferowane przez dźwięk przestrzenny mogą sprawić, że od teraz oglądanie filmów stanie się dla nas prawdziwą przyjemnością. Dlatego właśnie musimy zobaczyć, jak podłączyć kino domowe do telewizora, aby wszystko ze sobą odpowiednio współpracowało.

Gdzie je zamontować?

Przede wszystkim musimy zacząć planować, gdzie ustawić głośniki. Ważne jest to, aby przednie kolumny znajdowały się po obu stronach telewizora, a głośnik centralny pod nim, albo nad nim. Wówczas będziemy mieli pewność, że dźwięk dociera do nas w odpowiedni sposób i że nie będzie niczym zakłócony.

Głośniki tylne muszą się znajdować za nami, w pewnym oddaleniu od siebie, ale na tyle blisko, abyśmy nie mieli problemów z ich usłyszeniem. Jeśli tylko wszystko ustawimy w odpowiedni sposób, to zyskamy pewność, że dźwięk będzie się rozchodził przestrzennie, a efekt końcowy spełni nasze oczekiwania. Amplituner powinien się znajdować na dole stolika pod RTV, jednak musimy pamiętać, że potrzebuje on odpowiedniej wentylacji. Dlatego też tak ważne jest to, aby miejsce, w którym będzie stał, nie było szczelnie zabudowane.

Co z kablami?

Jeżeli chodzi o kable, to podczas ich podłączania powinniśmy kierować się zaleceniami, które znajdziemy w instrukcji obsługi. Wówczas będziemy mieli pewność, że wszystko jest podłączone w prawidłowy sposób, a więc również będziemy wiedzieli, że jakość dźwięku jest właściwa.

Podpięcie kabli nie powinno nas stresować, bo zazwyczaj miejsca ich wpięcia na tylnym panelu są oznaczone takim samym kolorem, jak kolor kabli w instrukcji. Nie możemy tutaj również zapomnieć o podłączeniu amplitunera do odtwarzacza DVD za pomocą odpowiedniego kabla HDMI, dzięki któremu równocześnie będzie przesyłany dźwięk i obraz. No i oczywiście ostatnim krokiem będzie podłączenie kabla HDMI z amplitunera do telewizora. Jeśli będziemy się stosować do instrukcji, całość zajmie nam dosłownie kilka chwil. Koniecznie musimy się przyjrzeć temu, co jest nam proponowane. Może się wówczas okazać, że podłączenie kina domowego do telewizora jest prostsze i mniej czasochłonne niż się spodziewaliśmy.